امروز شنبه 24 آذر 1397

تعداد بازدید کننده امروز : 57 نفر

کل بازدیدکننده ها : 21957 نفر

ذبستان احسان

اخبارتبریک


مفتخر به کسب بالاترین امتیاز در بین مدارس ناحیه یک شیراز
ادامه مطالب

تصاویر وارنیش تراپی


گزارش وارنیش تراپی پایه سوم و چهارم دبستان احسان
ادامه مطالب

خود مراقبتی


خود مراقبتی (Self care) شامل اعمالی است اکتسابی، آگاهانه و هدفدار که مردم برای خود، فرزندان و خانواده شان انجام می دهند تا تندرست بمانند، از سلامت جسمی ، روانی و اجتماعی خود حفاظت کنند، نیاز های جسمی، روانی و اجتماعی خود را برآورده سازند. حیطه های خود مراقبتی شامل ارتقای سلامت، اصلاح سبک زندگی، پیشگیری از بیماری، خود ارزیابی، حفظ سلامت، مشارکت در درمان و توان بخشی است. سواد سلامت: عبارتست از میزان ظرفیت هر فرد برای کسب درک و فهم مربوط به سلامت که برای تصمیم گیری و عمل مناسب است.
ادامه مطالب

گزارش معاینات چشم


انجام معاینات تنبلی چشم مربوط به آبان ماه
ادامه مطالب

vitamin C


در حالیکه همه ما باور داریم ویتامین سی برای تقویت سیستم ایمنی حائز اهمیت است ، مطالعه ها نشان داده اند که مکمل یاری حتی در مقادیر بسیار بالای ویتامین سی در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا تاثیر قابل توجهی نخواهد داشت.
ادامه مطالب

سیستم ایمنی


چطور سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم؟ فصل سرما و کاهش دمای هوا به معنای آغاز و شیوع بیماری هایی مانند سرماخوردگی ، آلرژی فصلی و افسردگی است اما با مصرف خوراکی ساده می توان از تمام بیماری های فصل پاییز و زمستان در امان ماند. تغییر هر فصل به معنای تغییر شیوه زندگی و ورود بیماری های جدید است. اما با کمی دقت در عادات تغذیه ایی و رفتاری می توان از ابتلا به بیماری های مختلف در امان ماند و فصلی بدون ابتلا به بیماری را گذراند.
ادامه مطالب

تفاوت سرماخوردگی وآنفولانزا


پیشگیری اولین و موثرترین راه مقابله با بیماری است:
ادامه مطالب

دانستنی های سلامت


آیا می دانستید؟ یک گردو مانند یک مغز کوچک به نظر می رسد. حتی چین و چروک مغز نیز در آن قابل مشاهده است این ماده غذایی منبع خوبی از امگا 3، آنتی اکسیدان، اسید فولیک (ویتامین B9) و ویتامین E است که در حذف فیتاتها و فعال شدن آنزیم ها برای جذب بهینه مواد مغذی و جلوگیری از زوال عقل نقش دارد همچنین با توجه به مطالعه دکتر جیمز جوزف از دانشگاه تافتس در بوستون گردو در استخراج و شکستن پلاک پروتئین ایجادی در مغز که مرتبط با بیماری آلزایمر است نیز تاثیر گذار است.
ادامه مطالب

راهنمای شستشوی دستها


چه زمانی باید دست ها رو بشوریم ؟ ☺قبل ، هنگام و بعد از زمانی که دارید آشپزی میکنید یا غذا تهیه می کنید ☺قبل از خوردن غذا ☺قبل و بعد از مراقبت از افرادی که بیمار هستند ☺قبل و بعد از برخورد دست شما با یک زخم باز ☺بعد از رفتن به توالت ☺بعد از تعویض پوشک بچه و یا تمیز کردن بچه ای که از توالت استفاده کرده ☺بعد از سرفه و عطسه ☺بعد از تماس دست ها با آشغال و پلاستیک پر از زباله ☺بعد از اینکه از محیط بیرون به منزل بازگشتید
ادامه مطالب

نمودارهای دوره پیش دبستانی و اول و دوم  و سوم


سال 96 - 97
ادامه مطالب

افتخارات
  • کسب مقام در رشته احکام سطح ناحیه
  • کسب مقام برتر در جشنواره روان خوانی
  • جشنواره جابربن حیان
  • کسب مقام اول قرآن رشته قرائت
  • کسب مقام برترمنتخب استان در رشته المپیاد علوم آزمایشگاهی درسطح ناحیه
  • برگزیده جشنواره مدل و نقشه های چغرافیایی درسطح ناحیه
متولدین امروز
  • متولدین امروز